سمفونی سیزدهم

خودتُ رها کن!

  __________

 از بدو تا بـہ امروز فیلم هاے سینمائے زیادے بر اساسِ تخیلاتِ نشئت گرفتـہ از اذهان ساختـہ شدہ اند. فضاهاے موهومے کـہ هیچ کدام از انسان هاے عادے آن را بـہ چشم ندیدہ و استفادہ از طیفِ انوارِ سفید تا نقرہ اے کـہ قوہ خیالِ بینندہ را با همان ذهنیاتِ از پیش داشتـہ نسبت بـہ فضاے غریب بـہ سیارہ زمین قلقلک مے دهد اما هیچ یک از آن فیلم ها شاید بـہ مرزِ حقیقے بودنِ روایتِ واقعے "The Spacewalker" نباشد. 

 "The Spacewalker" خلافِ دیگر فیلم هاے سینمائے در ژانر فضایے نـہ از محیط هاے پیچیدہ و خیال انگیزِ فضایے استفادہ کردہ و نـہ قرار است شما را با دروغ هاے آبکے بـہ وادے فضا بکشاند. داستان روایتِ واقعے از دو همکار و هم پروازے ست کـہ نخستین بار در سال 1965 بـہ فضا سفر کردند و از این طریق نخستین راهپیمایے فضایے را انجام دادند.  

 داستانِ فیلم سینمائے بیشتر حولِ جسارت و بلندپروائے "الکسے لئونوف"ے کـہ هم اکنون هشتاد و سـہ سال دارد، شکل گرفتـہ و از طرفِ دیگر نمے توان از هم پروازِ او "پاول بیلیاف" چشم پوشے کرد. 

 "The Spacewalker" هیجانِ لازم را براے پیگیرے دارد اما اکثرِ زمان شاهدِ فعالیت هاے دو همکار در فضاے داخلے فضاپیما هستیم. دیالوگ هاے نسبتا خوبے میان شخصیت ها رد و بدل مے شود کـہ تا حدِ زیادے رضایتِ بینندگان را جلب مے کند. 

 فیلم سینمائے فوق محصول کشورِ روسیـہ بوده و در IMDb امتیاز 7/5 را کسب کردہ است. 

-------

 + زیرنویس فارسے فیلم سینمائے "The Spacewalker" (توسطِ من)

۵ نظر ۰ موافق ۰ مخالف
آقاگل ‌‌
۰۲ مهر ۱۷:۵۷
با توجه به اینکه فیلم تولید 2017 هست. کیفیت فیلم مناسب هست یا کیفیت پرده است؟

پاسخ :

کیفیتِ فیلم 720p و خوبِ! :)
آقاگل ‌‌
۰۲ مهر ۱۸:۵۹
توی این حد فاصل یک ساعته دانلودش کردم :)
ببینمش میام نظرم رو همینجا میگم. هم در مورد فیلم هم زیرنویس شما. 
.
در حال حاضر فقط اضافه کنم که جواب کامنت تون: "خوبه" درسته نه "خوبِ" وقتی صدای e معنی فعل است داشته باشه به صورت ه در جمله ظاهر میشه و نه کسره. ببخشید نیومده ایراد گرفتم.

پاسخ :

چه سریع! :)
فیلمِ خوبیِ به هرحال... نه واسه اینکه خودم زیرنویس کردم. کلاً دیدنِش خالی از لطف نیست. اینُ مطمئنم. 
راستش... =)
درست میگیدا ولی اینکه من اینطوری مینویسم ی نوع وسواسِ نوشتاریِ که خودم از مدت ها قبل داشتم و دارم و باهاش کلنجار میرم! 
میدونم که باید اینطوری بنویسم ولی وقتی مینویسم تو ذهنم عذاب میکشم واسه همین میام پاک میکنم و با کسره مینویسم :))
آقاگل ‌‌
۰۳ مهر ۰۲:۳۷
خب. فیلم رو دیدم. 
همینطور که خودتون گفتین روایتی از سفر به فضا ارائه میده که کاملا صادقه. زیاد جنبه تخیلی نداره و بیش از اینکه یک فیلم ژانر ساینس فیکشن باشه یک فیلم روایی و تاریخی بود از اولین پیاده روی انسان در فضا که توسط الکس لئونوف روس انجام شده. تا امروز هرچی فیلم در مورد فضا یا فضانوردی دیدم قطعا یه سر داستان ناسا بود. و همه فیلم ها محصول هالیوود بودن. اولین فیلمی بود که دیدم یه سر داستان ناسا نیست. و مهم تر اینکه داخل هالیوود ساخته نشده. 
در مورد فیلم و روایتی که داره. فیلم یه اشکالی داره. به بیننده اینجوری القاء میکنه که این اولین سفر انسان ها به فضاست. و امریکا و روسیه سر این سفر با هم رقابت دارن. ولی اصل داستان اینه که یوری گاگارین اولین فضانوردی بود که رفت به فضا. و در واقع این اولین راه پیمایی فضایی توسط انسان در فضاست که توسط لئونوف انجام میگیره. و تنها تفاوت این سفر با سفرهای قبلی هم همین راهپیمایی فضایی بود. 
دیگه همی. در کل از فیلم و روایتش خوشم اومد. زیرنویس تونم خیلی خوب بود. دست مریزاد. :))
ممنون هم به خاطر معرفی فیلم. هم به خاطر زینویسش. باعث شدید بعد از مدت ها فیلم ببینم.

پاسخ :

من دیشب کامنتِ شما رُ دیدم خیلیم خوشحال شدم راستش ولی متاسفانه تو موقعیتِ جواب دادن نبودم. دیشب ج میدادم احتمالا شورِ بیشتری داشتم. بیشتر خطِ آخرِ کامنتتون تو یادم موند و اینکه گفتید باعث شدم بعدِ مدت ها فیلم ببینید. خیلی خوشحالم که من باعثِ همچین اتفاقی شدم. خیلی واسه من ارزشمنده. 
بله، کاملا درستِ. شاید اگه مرتبط به ژانرِ Sci-Fi بود زیاد این جذابیتُ نداشت! یکی از نکته هاش این بود که هردوی این اشخاص روسی هستنــ و روس ها جزء اولین نفرات بودنــ که به فضا رفتنــ و راهپیمایی فضاییُ انجام دادنــ. 
ممنون از شما که وقت گذاشتید و دیدید. :)
ــ یاس ــ
۰۳ مهر ۱۲:۳۳
وای چقدر خوبن این فیلما که میذاری. من اینقدر سرگرم خط زدن لیست فیلمای قدیمیم هستم که اصلا حواسم به اکرانهای جدید نیست، هم این، هم فیلم قبلی مال همین سال بود و باعث میشی عقب نمونم^ـ^ 
کلا از فیلمایی که بر اساس واقعیته خیلی بیشتر خوشم میاد، بعد با کامنت آقاگل و اینگه گفت بیشتر تاریخی روایی هست تا ساینسفکشن دیگه خوشحال تر شدم :))) ^ـ^ ببینمش

پاسخ :

اکثرِ فیلم های قدیمی خب بهترنــ ... فیلمِ پُرامتیازِ جدیدم کمِ واقعا! من خیلی دوست دارم این خط زدنِ لیستُ! :))
منم! نمیدونم چرا همین که حس میکنم از رو زندگیِ واقعیِ بیشتر جذبم میکنه تا فیلمی که خیالی باشه. شاید چون امیدوار میشم اتفاقاتی که تو فیلم میافته و دیالوگ هایی که رد و بدل میشنــ ممکنِ ی روز واسه خودم پیش بیاد و دور نیست... ی جور درسِ زندگیِ :))
آره، تو مایه های تخیلی نیست و این باعث شده بیشتر حقیقی به نظر بیاد. 
من زیاد جذبِ ژانر تخیلی نمیشم. =) ولی تاریخی ای که زندگی نامه ای باشه خوب جذبم میکنه.
Faber Castel
۰۳ مهر ۱۸:۱۷
اوه! نمی دونستم زیر نویسم می کنی :)

پاسخ :

چند سال پیشم ترجمه و زیرنویس میکردم اما خُب زیاد جدی نبودنــ ...
بعدِ زیرنویس مقالاتُ ترجمه میکردم. 
که این چرخه انگار ادامه داره همچنان و... گیر کرده رو زیرنویس فعلاً. :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About me
هر کوفتےاَم خودمَم... هرچقدر پُر پوچ!
پیوندهای روزانه
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان